Rotary Electric Motors, Industrial Controller of Asynchronous Motors and Brushless Motors, AC / DC 300W Dynamometer, DC Motor Load Study, Motor-Generator Set, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Brushless AC Motor
Group
Przejdź do treści

Tensometria Oporowa (czujnik naprężeń) Stanowisko Edukacyjne, typ: ST2304

Sterowanie Silnikiem Krokowym
Stanowisko Dydaktyczne ST2458 (Napędy Elektryczne)Zestaw edukacyjny - napędy elektryczne. W komplecie dostarczamy: zasilacz, akcesoria, kompletne okablowanie oraz opisy przykładowych ćwiczeń.
Zalecane wyposażenie dodatkowe: oscyloskop/multimetr.
Silnik skokowy jest to rodzaj silnika elektrycznego, w którym impulsowe zasilanie prądem elektrycznym powoduje, że jego wirnik nie obraca się ruchem ciągłym, lecz wykonuje za każdym razem ruch obrotowy o ściśle ustalony kąt. Dzięki temu kąt obrotu wirnika jest ściśle zależny od liczby dostarczonych impulsów prądowych, a prędkość kątowa wirnika jest dokładnie równa częstotliwości impulsów pomnożonej przez wartość kąta obrotu wirnika w jednym cyklu pracy silnika. Kąt obrotu wirnika pod wpływem działania jednego impulsu może mieć różną wartość, zależnie od budowy silnika – jest to zwykle wartość od kilku do kilkudziesięciu stopni. Silniki krokowe, zależnie od przeznaczenia, są przystosowane do wykonywania od ułamków obrotu na minutę do kilkuset obrotów na minutę. Zestaw edukacyjny Scientech 2458 stworzono w celu zaprezentowania metod sterowania silnikiem krokowym. Panel przedni wyposażono w diody LED, które wizualizują proces wzbudzenia cewki oraz złącze do podłączenia silnika z zewnętrznym sterownikiem.


HIK-Consulting | Aparatura Pomiarowa | Stanowiska Laboratoryjne

Zagadnienia Realizowane przez Zestaw Edukacyjny
:  • Sterowanie pełnokrokowe (dwufazowe) silnikiem krokowym.

  • Sterowanie półkrokowe (dwufazowe i jednofazowe) silnikiem krokowym.


zestaw dostarczamy z opisami przykładowych ćwiczeń


Czas dostawy: 4 do 8 tygodni.


Stanowisko Dydaktyczne, Stanowiska Laboratoryjne, Zestawy Edukacyjne Napędy Elektryczne

Copyright HIK-Consulting Chabrowa 16, 01-934 Warszawa tel.: 784-076-911, 696-930-859, 22 864-9908, godziny pracy: 8:00~16:00, pon.-pt.
Nasza strona używa plików cookies i podobnych technologii. Poprzez brak zmiany ustawień swojej przeglądarki wyrażasz na to zgodę.
Wróć do spisu treści