Rotary Electric Motors, Industrial Controller of Asynchronous Motors and Brushless Motors, AC / DC 300W Dynamometer, DC Motor Load Study, Motor-Generator Set, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Brushless AC Motor
Group
Przejdź do treści


Pompa Ciepła - Stanowisko Dydaktyczne 1022618 (Fizyka)

Pompa Ciepła - Stanowisko Edukacyjne, typ: 1022618



Zestaw edukacyjny - fizyka. Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej (choć niektóre pompy ciepła wyposażone są w funkcję chłodzenia). W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest „wypompowywane” z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

HIK-Consulting | Stanowiska i Zestawy Edukacyjne Fizyka


Opis Stanowiska:

Model demonstrujący działanie lodówek i elektrycznych sprężarkowych pomp ciepła. Składa się ze sprężarki z silnikiem napędowym, parownika, zaworu rozprężnego i skraplacza. Może być stosowany jako pompa ciepła typu powietrze-woda lub woda-woda. Zawiera watomierz - do rejestracji czasu pracy, napięcia sieciowego, chwilowego poboru mocy, pracy elektrycznej - oraz dwa termometry do pomiaru temperatury w obu zbiornikach. Komponenty połączone są w zamknięty układ rurkami miedzianymi i zamontowane na płycie bazowej, przejrzysty układ pozwala bezpośrednio powiązać kolejność zmian stanu z cykliczną pracą pompy ciepła. Parownik i skraplacz zbudowane są ze spiralnych miedzianych rurek, a każdy z nich jest zanurzony w pojemniku wypełnionym wodą służącym jako zbiornik ciepła do określania ciepła pobranego lub oddanego. Dwa duże manometry pokazują stosunki ciśnień chłodziwa w obu wymiennikach ciepła. Do obserwacji stanu skupienia czynnika chłodniczego za parownikiem i za skraplaczem służą dwa okienka obserwacyjne. Nadciśnieniowy wyłącznik bezpieczeństwa odłącza silnik sprężarki od obwodu, gdy ciśnienie osiągnie 15 barów.

HIK-Consulting | Stanowiska i Zestawy Edukacyjne Fizyka




  1. sprężarka
  2. włącznik sprężarki
  3. zbiornik skraplacza
  4. cewka skraplacza
  5. mieszadło skraplacza
  6. płytka rewizyjna skraplacza
  7. termometr cyfrowy z czujnikiem temperatury
  8. zawór bezpieczeństwa (nadciśnieniowy)
  9. przycisk reset
  10. rączki transportowe
  11. manometr układu wysokociśnieniowego
  12. manometr układu niskociśnieniowego
  13. miernik mocy
  14. zawór rozprężny
  15. mieszadło parownika
  16. cewka parownika
  17. zbiornik parownika
  18. płytka rewizyjna parownika









HIK-Consulting | Stanowiska i Zestawy Edukacyjne Fizyka




Czujnik temperatury NTC idealnie nadaje się do pomiaru temperatury w różnych punktach miedzianej rury, można go przymocować bezpośrednio do miedzi zapewniając dobre przewodzenie ciepła pomiędzy rurą a czujnikiem.









Zagadnienia Realizowane przez Zestaw Edukacyjny:

  • Wykres Molliera (nazywany czasami wykresem i-x lub h-x) - narzędzie pozwalające na określenie parametrów powietrza wilgotnego.
  • Sprawność teoretyczna pompy ciepła, sprawność sprężarki.
  • Przepływ masy strumienia chłodziwa.



HIK-Consulting | Stanowiska i Zestawy Edukacyjne Fizyka

    
Wymiary: 560×300×630 mm
        Ciężar: 23 kg

Stanowisko edukacyjne dostarczamy wraz z propozycjami ćwiczeń.

Czas dostawy: 4 do 8 tygodni.


Stanowisko Dydaktyczne, Stanowiska Laboratoryjne, Zestawy Edukacyjne Fizyka Doświadczalna

Copyright HIK-Consulting Chabrowa 16, 01-934 Warszawa tel.: 784-076-911, 696-930-859, 22 864-9908, godziny pracy: 8:00~16:00, pon.-pt.
Nasza strona używa plików cookies i podobnych technologii. Poprzez brak zmiany ustawień swojej przeglądarki wyrażasz na to zgodę.




Wróć do spisu treści